Naslovnica O nama O društvu
O društvu Ispis

Hrvatsko društvo za bolesti jetre "Hepatos"

Hrvatsko društvo za bolesti jetre "Hepatos" je pravni sljednik Hrvatske udruge liječenih i oboljelih od hepatitisa “Hepatos”. Hepatos je nevladina i nestranačka organizacija osnovana u Splitu 2000. godine s osnovnim ciljem pružanja pomoći oboljelima od hepatitisa. Hepatos je prva NGO u Republici Hrvatskoj koja za ciljnu skupinu ima oboljele od hepatitisa.

Počeci rada

Do jeseni 2003. Udruga je radila neformalno na kontaktima i razmjeni iskustava te na rješavanju pojedinačnih problema oboljelih i članova njihovih obitelji. Od rujna 2003. god. inicijativni odbor "Hepatos"-a radi na izradi Programa udruge s točno određenim aktivnostima, koje su se pokazale kao korisne za rješavanje velikih problema s kojima se susreću osobe oboljele od hepatitisa.

Misija društva Hepatos

Hepatos je hrvatsko društvo za bolesti jetre s lokalnim, nacionalnim i međunarodnim djelovanjem i sjedištem u Splitu koja za cilj ima spriječiti nastanak i širenje bolest, smanjiti diskriminaciju te podići kvalitetu življenja oboljelih i njihovih obitelji slijedeći visoke standarde djelovanja.

Hepatos, kao jedinstveni punkt u RH, informira, educira, javno zagovara te pruža stručnu savjetodavnu i psihološku potporu.

Naše vrijednosti:

• proaktivnost u zajednici
  • uvažavanje različitosti
  • stručnost
  • predanost
  • odgovornost
  • timski rad
  • ekonomičnost
  • suradnja, umrežavanje
  • humanost
  • transparentnost

Vizija društva Hepatos

Hepatos će sljedeći svoje temeljne vrijednosti doprinijeti razvoju humanijeg društva bez predrasuda koje okružuju hepatitis kako nitko ne bi bio društveno izoliran na osnovu svog zdravstvenog statusa.

Vizija uduge Hepatos

Strateške smjernice

1. Usmjerenost/orijentiranost na korisnike
  2. Zauzimanje proaktivne uloge u zajednici / drušvu